Підготовка військових лікарів здійснюється по 4 спеціальностям (11 спеціалізаціям). За час існування Академії факультет закінчили 1559 військових лікарів, які на сьогоднішній день складають основу військово-медичного корпусу не тільки Збройних Сил України але інших військових формувань держави.

Для проведення розподілу слухачів на факультеті розроблено методику розрахунку рейтингу слухача за час навчання в Академії.

На ФПВЛ постійно проводиться робота та організуються різноманітні заходи щодо підтримання задовільного морально-психологічного стану військовослужбовців та працівників. Виховна робота факультету спрямована на формування у військовослужбовців високої морально-психологічної готовності до захисту України, формування і розвиток якостей громадянина-патріота, правової свідомості, відповідальності за виконання службового обов'язку, що має забезпечити високу бойову і мобілізаційну готовність особового складу, їх високий морально-психологічний стан, дисциплінованість та правопорядок, згуртованість військових колективів.

Начальник факультету полковник м/с Філіпішин В.П.

Ми сподіваємось та віримо в те, що нове покоління військових лікарів прийнявши естафету своїх вчителів та наставників напише свої славні сторінки майбутньої Академії та медичної служби Збройних Сил України.