Новини та актуальна Інформація щодо коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні

04 червня 2020 року

04 червня 2020 року

Адміністратор УВМА -
Number of replies: 0
Фото Керівництво УВМА
04 червня 2020 року
Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
У Збройних Силах України тривають планові заходи щодо недопущення розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Так, станом на 10.00 в Збройних Силах України хворіє 131 особа на гостру респіраторну хворобу COVID-19 спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Всього за час пандемії одужало – 128 осіб, летальних випадків – 4. На ізоляції (в тому числі самоізоляція) перебуває 500 осіб. Кількість військовослужбовців у яких закінчується ізоляція найближчих три доби – 76 осіб. За минулу добу зареєстровано десять нових випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

У військовій частині А0105 сплановано відбір ще 50-ти проб біологічного матеріалу для діагностування можливого захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19 . Дослідження буде проведено у лабораторії Національного військово-медичного клінічного центру “ГВКГ”.
Станом на 10.00, 03 червня, у військовій частині А0105 хворіє 27 осіб. З них 5 осіб знаходяться на стаціонарному лікуванні у Національному військово-медичному клінічному центрі “ГВКГ”, решта перебувають на лікуванні вдома під наглядом медичної служби. Стан здоров’я пацієнтів задовільний, отримують необхідне лікування.

21 травня 2020 року

Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
Станом на 07.00 21 травня в Збройних Силах України на гостру респіраторну хворобу COVID-19 спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 хворіє 48 осіб. Всього за час пандемії одужало 82 особи та 2 летальних випадки.
На ізоляції (в тому числі самоізоляція) перебуває 205 осоіб. Кількість військовослужбовців у яких закінчується ізоляція найближчих три доби – 29 осіб.
За минулу добу зареєстровано три нових випадки захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.
Двоє військовослужбовців (Рівненська область) та один працівник ЗС України (Черкаська область) лікуються вдома під наглядом медичної служби. Стан здоров’я пацієнтів задовільний. Симптоми захворювання відсутні.

15 травня 2020 року

Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
Станом на 07.00 15 травня в Збройних Силах України хворіє 46 осіб на гостру респіраторну хворобу COVID-19 спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Всього за час пандемії одужало 65 осіб та 2 летальних випадки.
На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 266 осіб. Кількість військовослужбовців у яких закінчується ізоляція найближчих три доби – 36 осіб.
За минулу добу зареєстровано два нових випадки захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.


14 травня, у Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь» відбулася урочиста церемонія передачі Збройним Силам України сертифікатів на 7 апаратів штучної вентиляції легень від Уряду Канади через Офіс Управління Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проєктів (ЮНОПС) в Україні.

У заході взяли участь Міністр оборони України Андрій Таран,  Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні пані Лариса Ґаладза та Директор Управління ООН з обслуговування проєктів пані Іріна Сахакян-Веттер.

Уже наступного тижня обладнання будуть використовувати для надання невідкладної медичної допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України.


13 травня 2020 року
Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 13 травня в Збройних Силах України на гостру респіраторну хворобу COVID-19 спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 хворіє 43 особи. Також за період пандемії одужали 58 осіб та 2 летальних випадки.
На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 252 особи. Кількість особового складу у якого закінчується ізоляція найближчих 3 доби – 30 осіб.
За минулу добу зареєстровано один новий випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.
Хворий (військовослужбовець – Львівська область) лікується вдома під наглядом медичної служби. Стан здоров’я пацієнта задовільний. Отримує необхідне лікування.

12 травня 2020 року

Нарукавний знак є символом гордості…  Днями Головнокомандувач Збройних Сил України затвердив нарукавний знак Командування Медичних сил Збройних Сил України. Під час розробки нарукавного знаку використовувались історичні дописи про військових медиків часів Запорізької Січі, армій Української народної республіки, Української держави та Української повстанської армії, елементи символіки попередніх органів управління медичної служби Збройних Сил України. В основі нарукавного знаку – “британський” геральдичний щит, що є основним для усіх військових формувань Збройних Сил України. На коричневому тлі розміщено “ХРЕСТ” червоного кольору, що символізує визнану в Європі та Світі символіку всебічної допомоги та захисту, на яку згідно Міжнародного гуманітарного права мають право медики, поранені та хворі під час збройних конфліктів. Крім того, “ХРЕСТ” червоного кольору має дві функції. По перше він слугує наочним знаком захисту, що надається під час збройного конфлікту медичному персоналу, медичним формуванням і санітарному транспорту Збройних Сил, а по друге, цей знак засвідчує приналежність особи чи транспортного засобу до військової медицини. На “ХРЕСТІ” зображено “Пернач обвитий змією”, елементи знаку окантовані стрічкою золотого кольору. Також є варіант для польової форми одягу.

Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 12 травня в Збройних Силах України на гостру респіраторну хворобу COVID-19 спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 хворіє 45 осіб. Також за період пандемії одужали 55 осіб та 2 летальних випадки.
На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 274 особи. Кількість особового складу у якого закінчується ізоляція у найближчих 3 доби – 39 осіб.
За минулу добу зареєстровано п’ять нових випадки захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

06 травня 2020 року
Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 06 травня в Збройних Силах України на гостру респіраторну хворобу COVID-19 спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 хворіє 30 осіб. Також за період пандемії одужали 49 осіб та 2 летальних випадки.
На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 257 осіб. Кількість особового складу у якого закінчується ізоляція у найближчих 3 доби – 97 осіб.
За минулу добу зареєстровано 1 новий випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.
Військовослужбовець (Одеська область) лікується вдома під наглядом медичної служби. Стан здоров’я пацієнта задовільний, симптоми захворювання відсутні.

05 травня 2020 року

Для деяких військових частин та підрозділів настає заключний період підготовки до виконання завдань в районі проведення ООС. У період пандемії коронавірусної інфекції дуже важливим моментом є убезпечити військові колективи від захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

− Перед ротацією всі частини та підрозділи проходять обов’язкову обсервацію, − зазначив у розмові з кореспондентом АрміяInform начальник штабу — заступник командувача Медичних сил ЗСУ полковник медичної служби Андрій Галушка. — Перед обсервацією лікарі найближчого до розташування частини госпіталю оглядають військових, з’ясовують, чи не було контактів із хворими та роблять відповідний запис у медичній книжці. Обсервація (ізоляція) може проходити як у визначених для цього місцях, так і вдома. За словами Андрія Миколайовича, після обсервації можуть бути проведені аналізи методом ПЛР-тестів. Поодиноким військовослужбовцям або невеликим групам необхідно мати довідки про майбутнє відрядження до району проведення ООС, на підставі яких лікарі й відправляють на обсервацію. Відповідні розпорядження щодо проведення масової обсервації перед ротацією в район ООС отримали всі керівники лікувальних установ ЗСУ.

Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 05 травня в Збройних Силах України на гостру респіраторну хворобу COVID-19 спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 хворіє 38 осіб. Також за період пандемії одужали 40 осіб та 2 летальних випадки.
На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 268 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчих три доби – 121 особа.
    За минулу добу нових випадків інфікування на гостру респіраторну хворобу COVID-19 не зафіксовано.
За повідомленням Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради “ОДІКЛ” від 02.05.2020р. під час друкування результантів аналізу ПЛР було помилково внесено позитивні результати відносно трьох військовослужбовців Харківської області, про яких ми повідомили у ранковому зведені 03.05.2020р. Таким чином кількість особового складу, що хворіє на гостру респіраторну хворобу COVID-19 зменшилась на три особи.
Довідково: За час пандемії у ЗС України загалом обліковано - 80 випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19. На даний час хворіє-38 осіб, одужали-40 осіб, летальні випадки-2 особи.

04 травня 2020 року
Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 04 травня в Збройних Силах України на гостру респіраторну хворобу COVID-19 спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 хворіє 48 осіб. Також за період пандемії одужали 33 особи та 2 летальних випадки.
На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 311 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчих три доби – 107 осіб.
За минулу добу зареєстровано два нових випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.
Один військовослужбовець перебуває у закладі охорони здоров’я (ВМКЦ Центрального регіону), у Чернівецькій області – один військовослужбовець лікується вдома під наглядом медичної служби. Стан здоров’я пацієнтів задовільний, симптоми захворювання відсутні.

29 квітня 2020 року
Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 29 квітня в Збройних Силах України хворіє 52 особи на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Також за період пандемії одужали 20 осіб та 2 летальних випадки. На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 327 особи. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчих три доби – 54 особи.
За минулу добу зареєстровано один новий випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.
Хворий перебуває у Чернівецькому військовому госпіталі. Стан здоров’я пацієнта задовільний, отримує необхідне лікування.

Спалаху інфекції серед військових медиків на Харківщині немає. Уточнено інформацію щодо стану захворювання військових медиків на гостру респіраторну хворобу Covid-19 у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону. 26 квітня до ВМКЦ ПнР з Харківського обласного лабораторного центру надійшла інформація про те, що 9 працівників лікувального закладу після проходження ПЛР-тесту на Covid-19 мають позитивний результат. Оскільки у жодного з них до проходження тесту не було зафіксовано клінічних проявів хвороби, це викликало сумнів у правильності результату. Командуванням Медичних сил було прийнято рішення відібрати повторні біологічні матеріали у зазначених осіб. Ще 50 зразків було взято у персоналу госпіталю, який мав контакти із зазначеними особами або надає допомогу пораненим. Усі біологічні матеріали було надіслано до вірусологічної референс-лабораторії у м. Київ.
За результатами контрольного тестування, сім військових медиків, які раніше мали підтвердження щодо захворювання, отримали негативну реакцію на гостру респіраторну хворобу COVID-19, результати ще двох тестів надійдуть найближчим часом.
Сьогодні, 28 квітня, згідно діючих вимог у цих 9 медиків здійснили другий забір біологічного матеріалу, якій також відправили до лабораторії. До надходження результатів двох ПЛР тестів 9 медичних працівників з підозрою на коронавірус та ще 9 військових медиків, які перебували з ними у ймовірному контакті, знаходитимуться на самоізоляції. У разі отримання двох негативних результатів ПЛР тестувань зазначені особи будуть вважатися здоровими.
Таким чином інформація оприлюднена Командуванням Медичних сил Збройних Сил України щодо епідемічної ситуації станом на 7.00 28 квітня є помилковою.

28 квітня 2020 року
Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 28 квітня в Збройних Силах України хворіє 53 особи на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Також за період пандемії одужали 18 осіб та 2 летальних випадки.
На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 367 особи. Кількість особового складу у якого закінчується ізоляція у найближчих 3 доби – 149 особи. За минулу добу зареєстровано 9 нових випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19. Як повідомлялось раніше 6 випадків на гостру респіраторну хворобу COVID-19 спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 виявили у Харківській області.
На ранок гостру респіраторну хворобу COVID-19 облікували ще у 3-х осіб. Дані військовослужбовці ( Львівська область – 1 особа, Тернопільська – 2 особи) знаходяться на самоізоляції, під наглядом медичної служби. Симптоми захворювання відсутні.

27 квітня 2020 року
Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 27 квітня в Збройних Силах України обліковано 44 хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Також за період пандемії одужали 18 осіб та 2 летальних випадки.
На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 361 особа. Кількість особового складу у якого закінчується ізоляція у найближчих 3 доби – 117 осіб.
За минулу добу зареєстровано 6 нових випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.
2-є хворих перебувають у закладах охорони здоров’я (ВМКЦ Північного регіону – 2 військовослужбовця,), у Харківській області – 4-и військовослужбовця лікуються вдома під наглядом медичної служби. Стан здоров’я пацієнтів задовільний, отримують необхідне лікування.

26 квітня 2020 року
Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 26 квітня в Збройних Силах України обліковано 38 хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Також за період пандемії одужали 18 осіб та 2 летальних випадки.
На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 368 осіб. Кількість особового складу у якого закінчується ізоляція у найближчих 3 доби – 35 осіб.
За минулу добу зареєстровано 1 новий випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

25 квітня 2020 року

Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 25 квітня в Збройних Силах України обліковано 37 хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Також за період пандемії одужали 18 осіб та 2 летальних випадки. На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 328 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчих 3 доби – 33 особи.
За минулу добу зареєстровано 6 нових випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

Змінено умови обов’язкової обсервації: кого це стосується
У зв’язку із запуском у дію електронного сервісу «Дій вдома» Кабінет Міністрів України змінив умови обов’язкової обсервації (ізоляції) певної категорії осіб у рамках карантинних заходів щодо запобігання поширенню епідемії коронавірусу.

24 квітня 2020 року
Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 24 квітня в Збройних Силах України зареєстровано 51 випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, з них 15 осіб одужали та 2 летальних випадки. На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 342 особи. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчих 3 доби – 42 особи.
За минулу добу зареєстровано 5 нових випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

23 квітня, Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак, начальник Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Сергій Корнійчук, командувач  Командування Медичних сил Збройних Сил України генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко, військовослужбовці Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗС України, Цивільно-військове співробітництво - CIMIC ЗС України та Центрального управління безпеки військової служби ЗС України стали донорами крові для поранених військовослужбовців, які лікуються в Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь».  Тільки протягом першої половини дня донорську кров здало більше двох десятків військовослужбовців.

23 квітня 2020 року
Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 23 квітня в Збройних Силах України зареєстровано 46 випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, з них 6 осіб одужали та 2 летальних випадки.
На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 341 осіби. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчих 3 доби – 80 осіб.
За минулу добу зареєстровано 3 нові випадки захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

22 квітня 2020 року
Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 22 квітня в Збройних Силах України зареєстровано 43 випадки захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, з них 4 людини одужали та 2 летальних випадки.
На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 289 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчих 3 доби – 140 осіб.
За минулу добу зареєстровано 4 нові випадки захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.
2-є хворих перебувають у закладах охорони здоров’я (ВМКЦ Південного регіону – 1 працівник ЗС України, Мукачівський військовий госпіталь – 1 військовослужбовець), у Вінницькій та Закарпатській областях.

21 квітня 2020 року
Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
Епідемічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 21 квітня в Збройних Силах України зареєстровано 39 випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, з них 2 людини одужали та 2 летальних випадки.
На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 272 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчих 2 доби – 90 осіб.
Аналіз захворювань серед військових та цивільного населення свідчить про те, що найчастіше інфекція поширюється під час епізодичних зустрічей з найближчими людьми (друзями та рідними), що не входять до кола осіб, з якими ви спілкуєтеся щодня або мешкаєте разом. Не наражайте себе та свою родину на небезпеку зайвими контактами. Залишайтеся вдома.
❗Командування Медичних сил Збройних Сил України закликає дотримуватися правил карантину та особистої гігієни.

20 квітня 2020 року
Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 20 квітня в Збройних Силах України зареєстровано 35 випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, з них 2 людини одужали та 2 летальних випадки.
На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 309 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчих 3 доби – 38 осіб.
За минулу добу зареєстровано 3 нових випадки захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19. 2 хворих перебувають у закладах охорони здоров’я (Хмельницька міська лікарня – 1 працівник ЗС України, Житомирський госпіталь – 1 військовослужбовець), у Львівський області – 1 військовослужбовець лікується вдома під наглядом медичної служби. Стан здоров’я пацієнтів в Хмельницькому та Львові задовільний, у пацієнтки в Житомирському госпіталі середньої тяжкості. Усі хворі отримують необхідне лікування

18 квітня 2020 року
Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 18 квітня в Збройних Силах України зареєстровано 29 випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, з них 2 людини одужали та 2 летальних випадки. На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 294 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчих 5 діб – 86 осіб.
За минулу добу нових випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19 не зареєстровано.

Служба превентивної медицини Міністерства оборони України
Санітарно-епідеміологічним управлінням Командування Медичних сил Збройних Сил України було розроблено таблицю із переліком діючих керівних документів, що регламентують визначення понять та підстави для ізоляції, самоізоляції, обсервації та тестування на COVID-19.

17 квітня 2020 року
Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 17 квітня в Збройних Силах України зареєстровано 29 випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, з них 1 людина одужала та 2 летальні. На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 277 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчі 3 доби – 24 особи.
За добу підтверджено 1 нових випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.
Так військовослужбовець однієї з військових частин Одеської області з 13.04.2020 проходив лікування в домашніх умовах з діагнозом ГРЗ. 16.04.2020 у зв’язку з погіршенням стану здоров’я, за бажанням військового, був госпіталізований до інфекційної лікарні міста Одеса, тест ПЛР позитивний від 16.04.2020. Стан стабільний.

Національний військово-медичний клінічний центр «ГВКГ»
Клініка лабораторної діагностики НВМКЦ «ГВКГ» першою в Збройних Силах України розпочала проведення лабораторної діагностики коронавірусної хвороби (COVID – 19) методом швидких тестів та ПЛР в реальному часі. Сучасна та якісна лабораторна діагностика стала можливою завдяки наявному високотехнологічному обладнанню та своєчасно організованому постачанню тест-систем та засобів захисту. Фахівці клініки постійно надають методичну та практичну допомогу лабораторним підрозділам ВМКЦ регіонів, військових госпіталів та мобільним ПЛР-лабораторіям.
Обстеження призначаються фахівцями та проводяться за наявності показів. За умов дотримання вимог забору та транспортування матеріалу, цей високоспецифічний метод дозволяє виявляти наявність вірусу, в тому числі у осіб без клінічних проявів хвороби або з нечітко вираженою симптоматикою. Використовується як для встановлення діагнозу, так і для оцінки ефективності лікування та одужання пацієнта.

16 квітня 2020 року
Епідеміологічна обстановка в Збройних Силах України
На 07.00 16 квітня в Збройних Силах України зареєстровано 28 випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, з них 1 людина одужала та 1 летальний. На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 274 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчі 3 доби – 40 осіб. За добу підтверджено 5 нових випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

Червоний Хрест і Збройні Сили України об’єднали зусилля у боротьбі з COVID-19
Нещодавно в Києві з метою об’єднання зусиль у боротьбі з коронавірусною хворобою COVID-19 Управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Збройних Сил України та Товариство Червоного Хреста України створили Об’єднаний оперативний штаб з надання допомоги державним органам влади, місцевому самоврядуванню, Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, цивільному населенню та координування міжнародної гуманітарної допомоги.